• Yaygın Adı : Sülfürik Asit
 • CAS Numarası : 7664-93-9
 • Molekül Formülü : H2SO4
 • Molar Ağırlığı : 98.08 g/mol
Bu Ürünü Hemen Sipariş Verebilirsiniz

Gelecek Kimya her zaman en iyi ürün kalitesini sizlerle buluşturur..

Diğer Adlandırmalar;

· Vitriol Yağı
· Dihidrojen Sülfat
· Matlaştırıcı Asit
· Akü Asidi
· Daldırma Asit
· Asit Sülfürik
· Elektrolit Asit
· Sülfürik Asit Konsantresi
· Kaplama Asidi
· Vitreol Yağı

Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri

Sülfürik Asit Nedir ? Keskin bir kokuya sahip, renksiz ve yağlı bir sıvıdır. Konsantre haldeki sülfürik asit, pek çok organik maddeden suyu çekmektedir. Bu maddeler ile beraber ekzotermik ( ısı veren ) bir kimyasal tepkime gerçekleştirmektedir. Bu sebeplerle temas edilmesi halinde ciltte büyük hasar meydana getirebilmektedir. Seyreltilmesi gerektiğinde gerekli tedbirler alınarak işlem yapılmalıdır. Gübre ve diğer kimyasalların yapımında, petrol rafinasyonunda, demir-çelik üretiminde ve sanayide diğer birçok alanda kullanılır.

 • Erime noktası

10.31 °C

 • Kaynama noktası

337 °C

 • Sülfürik Asit Yoğunluğu

1.8302 g/m³

 • Su içindeki çözünürlüğü

20 °C’de suda çözünürlük : karışabilir

 • Koku

Kokusuz

Kullanım Alanları

Dezenfektan, kurutucu olarak kullanılmaktadır. Gübreler, patlayıcılar, boyar maddeler, diğer asitler, parşömen kağıdı, tutkal, petrolün saflaştırılması, metalin asitlenmesinde. Dehidrasyon maddesi. Organik maddenin sindirimi. pH modifikasyonu. Bazların titrasyonunda kullanılır. Tarımda, kimya sektöründe, kimyasal imalatında, aşındırıcı olarak kullanılmaktadır. Sülfürik asit zararları yanlış kullanım sonucunda ortaya çıkmaktadır. Sülfürik asit yaygın adı olarak akü asidi olarakta kullanılmaktadır. Gelecek Kimya tüm kimyasal hammadde ihtiyacınızda çözüm ortağınız olarak yanınızdadır.

Güncel Fiyatı

Satışlarımızda sabit ücret politikası uygulamaya çalışıyoruz. Ancak fiyatı arz talep doğrultusunda ve üretiminde kullanılan hammaddelerin fiyatının artmasıyla beraber, doğru orantılı olarak artacaktır. En güncel satış fiyatını öğrenmek ve sipariş vermek için lütfen iletişime geçin.

Asit Sülfürik Satışı

Satışlarımız uluslararası standartlarda belirlenmiş ambalajlar ile ihtiyaç doğrultusunda kullanılabilmek üzere farklı boyutlardaki ambalajlarda yapılmaktadır. Üretici firma tarafından farklı markalar, farklı ambalaj boyutlarında olabilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz kimyasal hammadde satış ve tedariki için istediğiniz miktarı ürün sipariş formu üzerinden bildirerek teklif alabilirsiniz.

Online Mağazamız Açıldı..

Küçük ambalajlı ürünleri Online Mağazamız üzerinden doğrudan satın alabilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

  Whatsapp
  Selim Durmuş
  Selim Durmuş
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?