İzopropil Alkol Teknik Özellikleri
 • Yaygın Adı : İzopropil Alkol
 • CAS Numarası : 67-63-0
 • Molekül Formülü : C3H8O
 • Molar Ağırlığı : 60,01 g/mol
Diğer Adlandırmalar;

· İzopropanol
· Alkol, İzopropil
· 2-Propanol
· Propan-2-ol
· 2-Hidroksipropan
· Dimetilkarbinol
· Petrohol
· 1-Metiletanol

· İsopropyl Alcohol
· İsopropyl
· 2-Propanol
· İsopropanol
· 2-Propil Alkol
· 1-Metiletil Alkol
· Sec-propil Alkol
· İ-propanol

Fiziksel ve Kimyasal Özellikleri

İzopropil alkol halk arasında izopropanol olarakta bilinmektedir. İPA renksiz ve yanıcı organik bir bileşiktir. Su dahil bir çok çözücü ile çok iyi şekilde karışabilen izopropil alkol diğer alkoller gibi karakteristik bir kokuya sahiptir.

Uçucu bir kimyasal olan ipa buharları havadan daha ağırdır. Koruyucusuz olarak kullanılması durumunda gözde, burun ve boğazda tahriş edici etkisi olabilmektedir.

 • Erime noktası

-89,5 °C

 • Kaynama noktası

83 °C

 • İzopropil Alkol Yoğunluğu

(25 °C) 0,875 g / 100 mL

Güncel Fiyatı

İPA fiyatları neredeyse sürekli olarak artarak devam etmektedir. Bu kimyasal maddenin fiyatları kullanım alanına bağlı olarak değişmektedir. Kullanım alanı arttıkça fiyat olarak artacaktır. Satışlarımızda sabit ücret politikası uygulamaya çalışıyoruz. Ancak fiyatı arz talep doğrultusunda ve üretiminde kullanılan hammaddelerin fiyatının artmasıyla beraber, doğru orantılı olarak artacaktır. En güncel satış fiyatını öğrenmek ve sipariş vermek için lütfen iletişime geçin.

İPA Satışı

Satışlarımız uluslararası standartlarda belirlenmiş ambalajlar ile ihtiyaç doğrultusunda kullanılabilmek üzere farklı boyutlardaki ambalajlarda yapılmaktadır. Üretici firma tarafından farklı markalar, farklı ambalaj boyutlarında olabilmektedir. İhtiyaç duyduğunuz kimyasal hammadde satış ve tedariki için istediğiniz miktarı ürün sipariş formu üzerinden bildirerek teklif alabilirsiniz.

Ürün Sipariş Formu

  Whatsapp
  Selim Durmuş
  Selim Durmuş
  Merhaba,
  Size nasıl yardımcı olabiliriz?